13 grudnia 2015

#Tumblr_girl

Małe i symboliczne, lub duże i artystyczne. Mogą być pamiątką po ukochanej osobie, jak również zwykłą zachcianką. Niektórzy je kochają, inni nienawidzą, a jednak zyskują coraz większą popularność wśród ludzi. Kolejny inwazyjny zabieg dla naszego organizmu. Tatuaże.

Chyba każdy jako dzieciak robił sobie tatuaże z naklejek. Zawsze chcieliśmy mieć normalny tatuaż, ale oczywiście nikt nam na to wtedy nie pozwalał. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza, gdy teraz przypomnicie sobie wzory jakie musielibyście nosić. Były by to zapewne motyle, serduszka, samochody, czy superbohaterowie z waszych ulubionych bajek. Jednak gdy ma się już te piętnaście lat, patrzy się na to bardziej racjonalnie. Jedni nadal chcą mieć tatuaż, a inni  nie uwzględniają już takiej opcji. 

Tatuaże to temat rzeka, który interesował mnie od zawsze. Pamiętam, że jak byłam mała zawsze chciałam mieć tatuaż, ponieważ mój brat takowy posiadał i jak to małe dziecko chciałam być taka jak on. W każdym razie na początek może powiem o moich ulubionych rodzajach tatuaży.
Watercolor 
black and grey 
fineline

Watercolor
Są to tatuaże bardzo charakterystyczne, głównie dzięki kolorom. Ta technika/ rodzaj tatuaży polega na efekcie farb akwarelowych. Tatuażysta wykonujący taki tatuaż musi mieć ogromne doświadczenie, aby po prostu nie popsuć całej pracy. jest to bardzo trudne, ponieważ trzeba uzyskać delikatne zanikanie i przejścia kolorów.

Black and grey
Zwykłe czarno-białe tatuaż. bardzo powszechne, ale jednak wyróżniające się z tłumu. Opierają się głównie na skomplikowanych wzorach, często twarzach, czy roślinach.


Fineline
Mój ulubiony rodzaj tatuaży. Składają się one wtedy z cieniutkich linii, lub kropeczek. Te bardzo osobiste, wręcz intymne tatuaże często są wykorzystywane, jako forma zapisania ważnych dla nas rzeczy na naszym ciele np ważne symbole, często mające dla nas ważne znaczenie, lub mające być motywacją, lub przestrogą.
bardzo często są wykorzystywane jako zwykła, delikatna i bardzo subtelna ozdoba ciała z uwagi na ich lekkość wizualną.

Jeśli miałabym mieć kiedyś tatuaż ( co oczywiście niedługo nadejdzie) to wiem co to by było. Na pewno zrobię sobie krzyżyk na nadgarstku. Ma dla mnie to ogromne znaczenie , ponieważ będzie mi przypominać najważniejszą osobę w moim życiu której już  nie ma.

Jak się okazuję, nawet jeżeli decydujemy się na tatuaż tylko dla wyglądu to podświadomie wybieramy taki, który będzie nas jak najmocniej opisywał. Nawet jeżeli nie jest to bezpośrednie odniesienie do naszej osoby, to często odwołuje się do naszych wspomnień, przeżyć, myśli, czy po prostu stylu życia. Można to zauważyć nawet na przykładzie dwóch odmiennych osób np dziewczyny ( typowej barbie ) i chłopczycy. Oczywiste będzie ,że ta pierwsza nie zrobi sobie tatuażu w stylu tej drugiej,a tamta nie zrobi sobie motylka na kostce. teraz pewnie ktoś się przyczepi, że czemu nie? Ale, chodzi mi o pewną zasadę która jest przeważnie utrzymywana,
Właśnie dlatego uważam, że tatuaż powinien być czymś osobistym i nie robionym na pokaz, tylko dla siebie. Pamiętajmy, że ciało mamy jedno, przez całe życie . Więc czy na pewno chcesz mieć je pokryte tatuażami?

Czekam na komentarze i Dobranoc <3Brak komentarzy:

Prześlij komentarz